Edice KNIHOMOL

Zažerte se s námi do knih


VLKŮ SE NEBOJÍM – Renata Šindelářová 

Holka z děcáku žijící uprostřed lesa a pracující jako veterinární asistentka. Péče o přírodu, zvířata a zvědavost o to, odkud pocházím. Srdcovka.

Berenika žije v odlehlé hájence v Krušných horách a má extrémně citlivou povahu. Miluje zvířata, chrání přírodu a pracuje jako veterinární asistentka. Místní divoké lesy jsou pro ni rájem. Vpily se jí pod kůži, vtiskly do krvinek svou DNA. Nejspokojeněji se Berenika cítí, když stojí na kraji rašeliniště, krušnohorský vítr jí pohazuje vlasy a kam jen oko dohlédne, všude kolem ní se rozprostírá les… Do toho krušnohorského se navíc v současnosti vracejí vlci, které tak obdivuje. Stejně jako ona zde bojují o svůj právoplatný životní prostor. Škoda, že mají mezi lidmi tolik odpůrců. Jedním z nich je místní chovatel ovcí, který má možná s Berenikou společného víc, než by si mladá žena přála.

Recenze Objednat knihu v e-shopu

_________________________________________________________________________

BOLEST NEUTOPÍŠ – Renata Šindelářová 

Některé příběhy píše sám život. Ten umí naše osudy zamotat poměrně dokonale. Ale možná… že si je zamotáváme také dost sami?

Syrovost života. Karamboly. Sex. Alkohol. A boj. Tak by se dal charakterizovat příběh, který je inspirovaný skutečnými událostmi a nezačíná právě šťastně. „Víš, že jsem si vždycky myslel, že sex je pro mě ve vztahu na prvním místě? A teď vidím, že prostě jenom nechci být sám,“ vysloví jednoho dne Míra. Táhne mu na padesát, ale v podstatě stihl prožít dva životy. Dvě manželství. Leccos se mu v nich nepovedlo a na leccos je naopak pyšný. Jeho životní krédo? „Hlavně se z toho nepodělat!“ I když to někdy opravdu bolí.

Objednat knihu v e-shopu.

_______________________________________________________________________

MŮJ SVĚT V TOBĚ – Renata Šindelářová

Kde jedny hranice začínají, nemusí druhé nutně končit. Dva světy se mohou vzájemně prolnout. Ten můj se odráží do toho tvého a naopak.

Vnímá skutečně malý Leo paranormální jevy? Má nadpřirozené schopnosti, nebo jen bujnou fantazii, kterou v něm rozvíjí jeho matka spiritistka? Podaří se Leovi telepaticky zachytit myšlenky ztracené kamarádky Sofinky? Můj svět v tobě je příběh o tom, že i když se někdy zdá, že vše už je ztraceno, pořád nám zbývá naděje.

Recenze knihy 

Objednat knihu v e-shopu


JEN JEDEN SVĚT – Renata Šindelářová

Lehce eroticky zabarvený román s ezoterickou tématikou a kriminální zápletkou. Každý máme ve své hlavě svůj vlastní svět…

Může ezoterička Bianka skutečně komunikovat s mrtvými? Pokud ano, smrt pro ni není konečná. A není to přesně ten důvod, proč by bez výčitek svědomí dokázala také zabít? Investigativní novinář Daniel nařkne mystičku z vraždy člověka, kterému Bianka smrt nejprve předpověděla. Byla to náhoda, či úmysl?  

Recenze knihy 

Objednat knihu v e-shopu

________________________________________________________________________

KRÁSKA PŘICHÁZÍ – Adriana Šindelářová

Historický román o dívce, která se přenese v čase, aby se mohla setkat se svou oblíbenou postavou z historie, královnu Nefertiti.

Už jako malá se rozhodla zasvětit svůj život tajům starověkého Egypta. Fascinovaly ji ty ohromné nádherné chrámy tyčící se hrdě k nebi, prazvláštní písmo a příběhy faraonů podmaňující si velkou část z tehdy známého světa. Příběhy, které byly už tak vzdálené a pohřbené tisíciletou historií, a přece se v její mysli odehrávaly, jako by se zrovna udály. Věděla, že má Egypt napsaný v osudu. Netušila však, jak moc.

1. recenze knihy

2. recenze knihy 

Objednat knihu v e-shopu


OBĚŠENCI JDOU S NÁMI  – Tomáš Lojek

Soubor povídek ze současné Prahy pro literární fajnšmekry, kterým nevadí trochu pesimismu.

Dvěma městským policistů přinesou noční hlídky za volantem nejedno hořké poznání. Na poli pod ruzyňským letištěm se prolíná svět pracovníků archeologického výzkumu se světem mrtvých Keltů. Mladý pár se vypraví na hřbitov zvířátek v Bohnicích pochovat milovanou fenku, ale vše nabere nečekaný spád. Zatímco jednoho rána vyděsí rozespalé chodce v pražských ulicích oběšenci.

Recenze knihy

Objednat knihu v e-shopu

TOPlist
Share Button