Vlků se nebojím

Berenika žije v odlehlé hájence v Krušných horách a má extrémně citlivou povahu. Miluje zvířata, chrání přírodu a pracuje jako veterinární asistentka. Místní divoké lesy jsou pro ni rájem. Vpily se jí pod kůži, vtiskly do krvinek svou DNA. Nejspokojeněji se Berenika cítí, když stojí na kraji rašeliniště, krušnohorský vítr jí pohazuje vlasy a kam jen oko dohlédne, všude kolem ní se rozprostírá les… Do toho krušnohorského se navíc v současnosti vracejí vlci, které tak obdivuje. Stejně jako ona zde bojují o svůj právoplatný životní prostor. Škoda, že mají mezi lidmi tolik odpůrců. Jedním z nich je místní chovatel ovcí, který má možná s Berenikou společného víc, než by si mladá žena přála.

Kniha o 232 stránkách vyšla knižně v listopadu 2023. Ekologicky laděný příběh jsem zasadila do svých oblíbených Krušných hor a hlavní hrdinku jsem nechala vyrůst v dětském domově.

Zvláštností elektronického vydání jsou dvě verze, jedna je psaná v er-formě a minulém čase (stejně jako tištěná kniha), druhou jsem připravila alternativně pro milovníky ich-formy a zároveň přepracovala do akčnějšího času přítomného. Osobně se mi to tak líbí moc, ale čtenáři si na základě krátké ukázky odhlasovali 3. osobu, která tudíž vyhrála pro knižní zpracování. Každá z verzí má něco do sebe… 😉

Na e-shopu najdete i ukázku.

Share Button

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *