Kurz a dílna tvůrčího psaní

Chcete se naučit psát? Nebo se v psaní prostě jen zlepšit? Pochopit, jaké děláte chyby? Přijďte na kurz nebo dílnu tvůrčího psaní, které budou probíhat na začátku roku 2023 v Klášterci nad Ohří (online kurzy jsou v nabídce celý kalendářní rok).

Všechny semináře jsou vhodné též jako dárek k Vánocům – ty prezenční můžete koupit online nebo hotově na webu Kulturního centra Klášterec nad Ohří, online kurzy, dárkové certifikáty a přihlášky ke všem kurzům na tel. 604 601 982 nebo e-mailu renata.sindelarova@seznam.cz.

Prezenční kurz tvůrčího psaní začíná 5. ledna 2023 a bude probíhat vždy ve čtvrtek od 17 do 20 hodin.

Na 6 setkáních:

– si vyzkoušíte různé tvůrčí techniky,

– rozvinete svou kreativitu, fantazii a slovní zásobu,

– dostanete spoustu rad, jak psát poutavěji a jakých chyb se máte vyvarovat,

– získáte důležitou zpětnou vazbu a určitě se u toho dobře pobavíte.

Ve víkendové dílně tvůrčího psaní se 25. a 26. února 2023 (10 – 18 h) zaměříme na psaní povídek.

Pokud jste již nějakou povídku napsali, vezměte ji s sebou, s lektorkou a ostatními účastníky uděláte její rozbor a vypilujete ji.

Naučíte se psát prostřednictvím chyb – těch vlastních i cizích.

Získáte tím důležitou zpětnou vazbu a příště už budete vědět, jak na to.

Během trvání dílny je k dispozici káva a čaj zdarma. 

Share Button

Vymysli, co to je (soutěž o knihu)

Soutěž o knihu a prostor pro fantazii. Na fotce, která vznikla minulý týden na nejvyšším vrcholku Kamenec v Novohradských horách, je záhadná „tvář“. Zkuste vymyslet, co/kdo to je. Popusťte uzdu fantazii, buďte vtipní a originální, nehledáme pravdu, chceme se pobavit.

Vyhraje autor odpovědi, která získá do 2. 11. nejvíce komentářů či lajků na FB příspěvku soutěže. Vítěz dostane knihu z nakladatelství Literární strom s podpisem (výběr ze 4 možností – viz níže).

Záhadné foto:

Soutěž je již ukončena!

Výhercem se stala Zlatuše Žáčková s komentářem „Karel nám utekl, asi je z něj poustevník.“ a vybrala si knihu Můj svět v tobě. Blahopřeji!

Soutěžilo se o tyto knihy:

O knihách více zde.

TOPlist
Share Button

Včera bylo brzy

Druhý povídkový příběh VČERA BYLO BRZY volně navazuje na předchozí knihu DNES JE I ZÍTRA. Soubor povídek vydá město Klášterec nad Ohří v říjnu 2022. Zakoupit ho bude možné v místním turistickém či kulturním centru.

Soužití lidí přináší nejen hezké, ale i nepříjemné chvíle. Třeba když někdo někoho jiného omezuje, nerespektuje pravidla slušného chování či mu dokonce ubližuje. Hlavním hrdinou knihy „Včera bylo brzy“ se stal strážník městské policie Zdeněk, který se snaží zajistit mezi lidmi spravedlivý pořádek. Během svých hlídek či v pracovním volnu potkává různé, velmi zajímavé osoby – další obyvatele města. Každá z těchto osob řeší nějaký svůj osobní problém, který potřebuje svůj čas, aby dozrál ke správnému řešení. Včera na něj mohlo být příliš brzy…

TOPlist
Share Button

Žhavé léto, žhavá sleva

Sleva 30 % na všechny e-knihy nakladatelství Literární strom do konce léta.

Viz palmknihy.cz

TOPlist
Share Button

Bolest neutopíš, ale přečteš

Literární strom nám na jaře rozpučel!

Rozkvetl nám tu nový příběh.

BOLEST NEUTOPÍŠ

Prodej knihy: e-shop

(nebo jako e-kniha: palmknihy.cz)

Román vychází ze skutečného životního příběhu, o kterém je lepší číst, než ho skutečně zažít. Hlavní hrdina ho ale opravdu prožil… Se vším krásným i hrozným, co k němu patřilo.

Můžete se těšit na 232 stran emocí, erotiky, osobních dramat i humoru.

Míra prožil dvě manželství, byl bohatý i chudý a opakovaně se dostal do průšvihu. Některé nepříjemnosti si způsobil svým přístupem sám, za jiné nemůže, ale je to bojovník a rozhodně ničeho nelituje. Svým způsobem se snažil, jak bylo v jeho momentálních silách. Někdy se mu to nepovedlo, ale jindy dokázal být svým blízkým skutečnou oporou.

Posledních pár týdnů strávila po nemocnicích nebo doma na gauči. Takže sedět v krásném slunném podzimním dni na balkóně, pít kávu a kouřit cigaretu pro ni byl opravdový svátek. Snažil se její malá vítězství neshazovat škarohlídstvím. Chápal, jak je důležité se radovat z každé hezké vteřiny, při které se povede zapomenout na svá trápení. Jen škoda, že na tohle většina lidí přijde, až když je pozdě. Všichni bychom měli nejdřív zestárnout, zmoudřet a pak s tím vším, co jsme se naučili, se teprve narodit.

TOPlist
Share Button