Džentlmeni vymírají

Tak už se to zase stalo. Pozorovali jsme na ulici holku s klukem – a on se k ní choval jako ignorant. Kam se poděla mužská ješitnost v tomto směru? Proč se dnešní mladí muži chovají jako sobci? Tentokrát šlo pouze o to, že se ti dva objímající a pusinkující po nějakých dvaceti minutách zničehonic uprostřed ulice rozešli každý jiným směrem. Verze speciálně pro tupce: právě jí strkal jazyk do krku, ale vyprovodit domů ji nemůže?

Jestli se vám to zdá měkký, dobře. Znám případ jiného kalibru. Pozdní večer nebo časné ráno v tanečním baru, kde je dvakrát tolik ožralých co židlí. Před mladou dvojicí zabývající se půl večera důvěrnostmi nevhodnými veřejné produkce se náhle uvolnila jedna židle. Jen jedna! Co udělá moderní chlapec s fantem, na který právě myslí? Uvelebí na ni svou línou prdel a dívku vedle sebe nechá stát. Vidí teď lépe do jejího výstřihu, nebo…?

Říkám vám, džentlmeni vymírají. Toho posledního jsem si představovala trochu jako Jamese Bonda v podání Pierce Brosnana. Ale brala bych jakékoholiv sympaťáka v drahém obleku a s vlasy zastřiženými Paulem Gehringem. Že ho ale potkám na nádraží, v ošuntělé košili a s igelitkou, jejíž obsah by zřejmě zajímal protidrogové oddělení, to bych nečekala. Když jsem šla okolo, nepodrazil mi nohu, neukradl mi kabelku, ale uhnul mi z cesty a oslovil mě „madam“. Málem jsem z toho leknutí zahučela do kolejí. Naštěstí všechny vlaky zastavily, když viděly rudé návěstidlo v mojí tváři.

Kdo zná pravého džentlmena, ať hodí kamenem!

Zdroj foto: pixabay.com, autor JO-B

TOPlist

Share Button