Pračky požíračky

Že jsou pračky, které požírají ponožky, to už je věc jistá a statisticky prokázaná. Mnoho praček ovšem tuto svou podvratnou činnost zmodifikovalo či výrazně zdokonalilo. Naštěstí se zatím vyhýbají biologickým zdrojům, ale kdoví, jak dlouho jim to bude při zrychlujícím se vědecko-technickém pokroku trvat. Jednoho dne strčíte ruku do pračky – a chramst! Adéla je po večeři.

Prozatím se ale bát nemusíte. Pračky v posledních letech pouze rozšířily svou podvratnou ponožkovou činnost na prádlo. Jakékoliv prádlo. Že jste si nevšimli? Nejspíš jen protolaundry-413688__180, že u ponožek se to prokázalo díky chybějícímu kusu do páru. Kdykoliv si ovšem uvědomíte, že už jste dlouho neviděli své zelené tričko s potiskem nebo ty světlé rifle se šlicnou na koleni, věřte, že vaše pračka si jen olízla buben. Upozorňuji, že naprostou delikatesou je pro pračky značkové oblečení. Pokud o něj nechcete přijít, perte ho vždy samostatně. Jelikož pračky pracují v utajení, na samostatný kus prádla si z principu netroufnou.

Další pozorovatelnou zálibou praček je zmenšování prádla. Neznalí začátečníci se vyděsí a začnou okamžitě držet dietu, odborníci ale začnou rovnat ponožky. Že vám doma řádí zmenšovací pračka, poznáte totiž tak, když vám při srovnání všech párů fuseklí zbyde minimálně jeden a více párů, kde rozdíl ve velikosti ponožek v páru je více než tři centimentry. Špatnou zprávou pro spořivé pradlenky je, že zmenšování probíhá náhodně, takže věci staršího potomka na toho mladšího opravdu nezmenšíte.

Nejroztodivnější úchylkou praček je rozmáhající se veksl. Miléponozky dámy, jestliže najdete v prádle cizí podprsenku, není to důvod k rozvodu, ale k výměně pračky, věřte mi. Vekslácké pračky se totiž baví tím, že vyměňují vaše prádlo za jiné. Pokud vám to hodně vadí, zkuste potrestat svou rozdováděnou pračku 20 dkg chilli místo prášku na praní. Nezapomeňte jí říct, za co trest dostala, aby si to holka jedna zlobivá pamatovala pro příště. A raději si připravte k ruce hadr, kdyby nezbednice začala tu jedovatou vodu plivat ven.

Některé úchylky jsou obzvláště pikantní. Mojí kolegyni třeba sežrala gurmánská pračka z úplně nového trička puntíky! Pokud si ovšem vaše jinak naprosto zdravá pračka zničehonic zacuchá obvody, rozkouše si vypouštěcí hadici nebo spolkne tlačítko ON, tak bacha, tohle není úchylka, ale nemoc. Vemte pračku k doktorovi!

Zdroj fotografií: pixabay.com, autoři Piepie, RyanMc Guire

TOPlist

Share Button