Jak se stát šťastným do 9 dní?

Zní to jako reklama na hubnutí. Být štastný do 9 dní. Vezmu si prášek, zapiju OB_9 dni ke stesti a uspechu.inddvodkou a bude mi teploučko nejenom v trávicí trubici, ale především v myšlenkách. Ty pohodové polštářky serotoninu odráží každý útok zvenčí. Už mě nikdo a nic nerozhází. Ani nevrlý šéf hrozící odebráním sociálních jistot za nízké plnění plánu, ani oprávněná poznámka v žákovské mého potomka obsahující citaci jeho vulgárního výraziva. Odteď se budu už jen tupě usmívat.

To by se vám líbilo, co? Ale takhle tedy ne. Zapomeňte na tabletky. Šťastní díky žádnému kouzelnému zásahu zvenku nebudete, tu schopnost nosíte v sobě a je potřeba udělat jediné: probudit ji. A protože nic, co vyžaduje změnu životního stylu, se nedá naučit ze dne na den, potřebujete k tomuhle přerodu sebe samého 9 dní. Pak stačí už jen setrvat v tom, co se za to dobu naučíte.

A jak to provést? První podmínkou je zakoupení knihy 9 dní ke štěstí a úspěchu Johna Whitemana, která vás tímto procesem povede.

A protože žádnou rozsáhlejší změnu, která má mít dlouhodobý efekt, nejde dost dobře udělat najednou, autor rozdělil svou cestu za štěstím na devět prvků odpovídajících devíti dnům, ve kterých doporučuje knihu číst. Každý den zahrnuje další nový krok, zahrnutí nového prvku. Tato pozvolná změna, kousek po kousku, bere v úvahu nutné zvykání si na nový styl uvažování. Jakmile se ocitnete na konci cesty, tedy v situaci, v níž jste do svého života zahrnuli všech devět prvků, budete naplnění a šťastní. Proč? Dosáhli jste vyrovnanosti a pozitivního pohybu vpřed, a to je důležité.

Slovy autora: Vše je jen otázkou toho, jakým způsobem přemýšlíte. Můžete čekat na plný život a být přitom ponořeni v negativních myšlenkách, anebo je potlačit pozitivními. Můžete si vybrat mezi strachem a obavami nebo svobodou a radostí.

Může se stát, že v knize neobjevíte mnoho převratných myšlenek. Přesto pravděpodobně nebudete znát všechny a kniha vám navíc může pomoci s motivací. Důležité je věřit autorovým radám a neuspěchat to, pokračovat poctivě krok po kroku. Aby se převrat povedl, nesmí se podcenit příprava, to ví každý revolucionář. S pomocí Johna Whitemana se restartujete a počínaje desátým dnem už jen pokračujete v tom, co jste začali.

Recenze na knihu v plném znění

Zdroj obrázku: www.grada.cz

TOPlist

Share Button